Pracuj w HR! - Anna Stocka, Projektant kariery / Specjalista HR, RYWAL-RHC Sp. z o.o. 0
Pracuj w HR! - Anna Stocka, Projektant kariery / Specjalista HR, RYWAL-RHC Sp. z o.o.

Dzień dobry Aniu! Podziel się proszę z naszymi czytelnikami, co dziś robisz zawodowo?

Zawodowo jestem związana z branżą HR.

Jestem miłośniczką drugiego człowieka a Human Resources to Human Relations, dzięki czemu mogę towarzyszyć innym osobom  w rozwoju ich kariery. 

W firmie w której pracuję odpowiadam między innymi  za procesy rekrutacyjne, prowadzenie działań employer brandingowych oraz onboarding pracowników. Jako Projektant/Konsultant kariery prowadzę indywidualne sesje 1:1 gdzie między innymi kompleksowo przygotowuję przyszłych kandydatów do rozmów  o pracę, pomagam  przygotować profesjonalne i skuteczne CV, znaleźć wymarzoną pracę, przebranżowić się, oraz określić swój cel zawodowy. 

 

Kiedy pomyślałaś, że praca w rekrutacji to dobry dla Ciebie kierunek? Po czym to poznałaś? 

Kiedy byłam jeszcze w liceum, szukałam pracy na okres wakacyjny. Swoją pierwszą rozmowę pamiętam, jak byłoby to wczoraj. Pamiętam, że towarzyszył mi ogromny stres. 

Po rozmowie zrozumiałam, że nie chcę pracować na tym oferowanym stanowisku, chcę być tą Panią, która przeprowadzała ze mną rozmowę. Pewną siebie, komunikatywną i ciekawą innych ludzi. W moim przypadku, wybór studiów był prosty. Od zawsze byłam ciekawa świata. Ta cecha bardzo mi pomaga w mojej pracy, ponieważ chcę o kandydacie, którego rekrutuję dowiedzieć się zawsze jak najwięcej. Tak samo jest podczas sesji, które prowadzę. 

 

Jak otrzymałaś swoją pierwszą pracę w rekrutacji? 

Swoją przygodę z branżą Hr rozpoczęłam zaraz po studiach, pracując dla firmy, która posiada rozproszoną strukturę. Dzięki temu miałam możliwość prowadzić rekrutację na terenie całego kraju. Największym wyzwaniem było zrozumienie oczekiwań względem kandydata, oraz zmieścić się w zaplanowanym budżecie. 

 

Czego potrzebowałaś się nauczyć, dowiedzieć, żeby pracować w tej roli? 

Myślę, że studia ułatwiły znalezienie mi pierwszej pracy. Natomiast najwięcej nauczyłam się, oraz uczę każdego dnia pracując na tym stanowisku. :) Na rynku jest coraz więcej branżowych książek, webinarów z których z ogromną chęcią korzystam. 

 

Z perspektywy Twojego doświadczenia - czym powinny wykazywać się kandydaci, którzy starają się o pracę w rekrutacji, jeśli nie mają doświadczenia zawodowego? 

Wymieniłabym umiejętności miękkie tj. komunikatywność, otwartość, empatię, oraz wspomnianą ciekawość na drugiego człowieka. Umiejętności twardych, zawsze  można się nauczyć. Natomiast, “Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku”, dlatego skupiłabym się na wskazaniu w swoim CV celu zawodowego. Dzięki czemu pokażemy rekruterowi na czym nam zależy i zwiększymy swoje szanse na rozmowę kwalifikacyjną. 

 

Wyobraź sobie, że cofasz się do czasu, w którym szukałaś swojej pierwszej pracy w rekrutacji. Jaką radę, z perspektywy czasu, dałabyś wtedy sobie?

Nie stresuj się, rekruter też człowiek! :)
Dodatkowo przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej, oraz zbuduj profesjonalne CV  w oparciu o Twoje mocne strony, talenty, kompetencję.  Pamiętaj, że każdy specjalista był kiedyś początkującym. :)

Dziękuję za rozmowę!


---

Garść informacji o moim rozmówcy - Anna Stocka

Temat rozwoju osobistego w obszarze kariery to zarówno moja specjalność jak i pasja.

Jestem związana z branżą HR wspierając organizacje w obszarze rekrutacji i rozwoju pracowników. Jestem akredytowanym Projektantem Kariery i wspieram w kształtowaniu ścieżki zawodowej w oparciu o mocne strony. Ponoć w pracy jestem jak Donna Paulsen zorganizowana i potrafiąca czytać z ludzi, a trochę jak Wendy Rhoades umiejąca wycisnąć z nich to, co najlepsze i nie pozwolić im się poddać.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl